Kā dienas laikā izveidot savu pārtikas vai alkohola interneta veikalu?
Šī brīža situācija visā pasaulē ar COVID-19 vīrusa uzliesmojumu ir ietekmējusi lielākā vai mazākā mērā katra cilvēka un uzņēmuma ikdienu. Šobrīd mēs visi cenšamies domāt racionāli un pēc iespējas labāk adoptēties citādajā ikdienā.
Ar klātienes ierobežojumu uzstādīšanu dažādu nozaru uzņēmumiem, kur šis strādā kā galvenais tirdzniecības veids, ir pašsaprotami samazinājušies ienākumi un kopējais apgrozījums, nerunājot par vispārēja darba nodrošināšanu īpašniekam un darbiniekiem. Taču no cita skatapunkta, e-pakalpojumu un tirdzniecības pieprasījuma straujais pieaugums piespiedu kārtā ir iespēju laiks attīstīt sava uzņēmuma e-komercijas lauciņu.
Tā kā šorīd nav pilnvērtīgu iespēju (Covid-19 pandēmijas ierobežošanai nedēļas nogalēs slēgs tirdzniecības centrus) iegādāties visu nepieciešamo lielveikalos, mēs katrs kādā noteiktā brīdī meklēsim iespēju iegādāties sev nepieciešamo interneta veikalos.
Saeima, kā pagaidu risinājumu, uz doto brīdi atļauj internetā tirgot alkoholu. Tā pat arī aicinām sarosīties visus mājražotājus un mazumtirdzniecībs pārtikas veikalus. Galvenajās platformās, kā piemērām Barbora.lv un Rimi.lv, pārtikas piegādes gaidīšanas termiņš var sasniegt līdz pat nedēļai.
Galvenās lietas, kuras nepieciešamas, lai izveidotu alkohola vai pārtikas interneta veikalu
- Strādājošs uzņēmums ar alkohola tirdzniecības tiesībām
- Dators un interneta pieslēgums
- Produktu informācija (Vai iespēja radīt attēlus un to aprakstus)
- Pāris stundas veikala uzstādīšanas procesam
- Finanšu ieguldījums 20 Eur/mēnesī + Vienreizējas izmaksas, ja tādas ir (aprēķināt veikala izmaksas)
Alkohola interneta veikals
Kas mainījies alkohola tirdzniecībā pasludinātajā ārkārtas situācijā?
Pagaidu Saeimas likums par alkohola tirdzniecību nosaka šādas prasības
- Pārdevējam ir jābūt alkohola tirdzniecības tiesībām un jāievēro distances tirdzniecības visi noteikumi
- Pārdevējam obligāti jāveic pircēja vecuma kontrole, alkoholu nedrīkst pārdot personām, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu
- Alkoholu nedrīkst piegādāt pircējam laika periodā no 22:00 – 8:00
- Interneta veikalā jāizvieto norāde “Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Alkoholiskos dzērienus ir aizliegts pārdot, iegādāties un nodot nepilngadīgām personām!”
Pircēja vecuma kontroles varianti pārdošanas procesā
Veicot alkohola tirdzniecību internetā pārdevējs likimīgi var izmantot šādus pārdošanas risinājumus:
Pirkums un apmaksa notiek internetā, bet pircēja vecuma kontrole tiek veikta piegādes brīdī.
Interneta veikalā ir izvietota informācija par vecuma ierobežojumu, kurai pircējam ir jāpiekrīt veicot jebkāda veida pirkumu. Pasūtījumu piegādes brīdī pircējam obligāti jāuzrāda personas apliecinošs dokuments.
Interneta veikalā tiek nodrošināta preču izvēle un rezervācija, bet norēķini tiek veikti preču piegādes brīdī.
Pasūtījumu piegādes brīdī pircējam obligāti jāuzrāda personas apliecinošs dokuments, un tikai pēc vecuma apstiprināšanas tiek pabeigts pirkšanas process. Šajā gadījumā pircējs veic visas darbības kā parastā interneta veikalā, taču norēķini tiek veikti uz vietas, piegādes brīdī.
Rēķins tiek izstādīts pēc pasūtījuma saņemšanas un identitātes apstiprināšanas tiešsaistē.
Identitāti iespējams apstiprināt tiešsaitē izmantojot videozvana platformas. Tiklīdz pārdevējs saņem e-pastu par jaunu pasūtījumu, pasūtītāja identitāte tiek pārbaudīta ar videozvana palīdzību un pircējam tiek izrakstīts individuāls rēķins. Arī šajā gadījumā piegādes kurjeram ir obligāti jāpārbauda preču saņēmēja vecums, lai neveidotos situācija, kurā pirkumu veic viena persona, bet piegādi saņem cita persona.
Pārtikas interneta veikals
Šobrīd ir daļēji ierobežota iespēja iepirkt pārtikas produktus klātienē gan bīstamā vīrusa, gan valdošās panikas un neparedzamības faktora dēļ. Cilvēki izvēlas iepirkt preces vairumā, tādējādi nodrošinoties uz ilgāku laika periodu, un pēc iespējas mazāk cenšās atrasties publiskās vietās. Šo faktoru dēļ ir pieaudzis pieprasījums pārtikas iegādei digitālā veidā, piegādes kanāli ir noslogoti un populārākas platformas nespēj apkalpot Latvijas iedzīvotājus.
Šis ir periods, kurā mazajiem pārtikas veikaliem jānodrošina gan sava uzņēmuma turpmākā darbība, gan kopīga situācijas adoptācija un efektīva klientu apkalpošana.
Mājražotāju interneta veikals
Tāpat WebDev aicina arī visus mājražotājus pariet uz tirdzniecību internetā, vismaz kā pagaidu risinājumu. Veikalu iespējams īrēt kamēr nepieciešams. Tas var būt gan īstermiņa, gan ilgtermiņa ieguldījums, taču ņemot vērā digitālās tendences, šis ir labs brīdis, kurā uzsākt apkalpot klientus internetā.
Kā uzstādīt savu interneta veikalu?
WebDev komanda ir izveidojusi vienkāršu un saprotamu Nomas Veikala platformu, kuru jau izmanto vairāk nekā 30 klientu. Šo instrumentu iespējams izmantot ikvienam, kuram ir velme uzsākt darboties e-komercijas vidē.
- Detalizētu informāciju un veikala izmaksas iespējams iegūt šeit
- Nosūti savu pieteikumu WebDev
- Pēc abpusējas informācijas apmaiņas un vienošanās WebDev uzstāda Nomas Veikala platformu
- Rediģē Nomas Veikalu pēc paša ieskatiem ar Pamācības palīdzību
- Ievieto obligāto informāciju (Norādīta Pamācībā – kā piegādes, apmaksas iespējas; pirkšanas noteikumus u.c.)
- Publicē savu e-veikalu.
Sazināties ar WebDev.
Pēdējo dienu laikā savu e-veikalu izveidojis Agroset.lv
Ja neesat pārliecināts par savām spējām uzstādīt interneta veikalu, WebDev klientu atbalsta serviss noteikti palīdzēs ar jautājumiem uzstādes procesā! Šis var noderēt gan kā pagaidu risinājums uzņēmumam, gan kā ilgtermiņa ieguldījums, un tikai darītājs uzzinās cik patiesībā vienkārši tas ir. Dažreiz radītie priekštati galu galā izrādās tikai par uzpūstu ziloni!
Do you have any questions?
Do you need
specific work to be performed?
Contact us
- EcomBaltic, SIA
- Reģ. Nr.: 40003898026
- PVN Nr.: LV40003898026